ANNA
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 226
Przeczytał: 0 tematów
|
|
~KuMa mówi:
7 września 2013 na 15:58
Pytania na posiedzenie sejmu:
1.Czym różni się niepełnosprawny,który nabył niepełnosprawność w wieku 17 lat od niepełnosprawnego,który tę niepełnosprawnośc nabył w wieku lat 19,jeżeli się już nie uczył?Dlaczego ten drugi pozbawiony jest opieki rodziny,przez pozbawienie świadczenia pielęgnacyjnego dla opiekuna.Czy na ty polega ochrona rodziny?
2.Pani minister Seredyn chce zaktywizować opiekunów dorosłych niepełnosprawnych i wysłać ich do pracy.Co mamy zrobić z naszymi podopiecznymi,którzy zostaną pozbawieni opieki?
3.We wrześniu 2012 r Prezydent ratyfikował Konwencję ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych.a w styczniu dzięki sejmowi,senatowi i Prezydentowi weszła w życie haniebna ustawa,odbierająca od 1 lipca ,opiekunom dorosłych niepełnosprawnych świadczenie pielęgnacyjne,a od 1 sierpnia ubezpieczenie zdrowotne.
4.Jak rząd może wprowadzić w życie ustawę,którą Rządowe Centrum Legislacji określiło jako niekonstytucyjną?To kto powinien przestrzegać Konstytucji,jeżeli sejm,senat i Prezydent jej nie przestrzegają?
Odpowiedz
~Kalina_2 mówi:
7 września 2013 na 17:12
Bardzo dobre pytania KuMa.
A a jeszcze bym zapytała:
Dlaczego Ustawa była konsultowana z organizacjami pracodawców (m.in. BCC), którzy nie potrzebują korzystać ze świadczeń pielęgnacyjnych, a nie skonsultowano jej z opiekunami osób niepełnosprawnych dorosłych, którzy w wyniku jej wprowadzenia zostali wraz ze swymi podopiecznymi wyrzuceni na margines społeczny?
Odpowiedz
~didi mówi:
7 września 2013 na 17:27
Bardzo dobre pytania dziewczyny !!!
Pozdrawiam
Odpowiedz
~KuMa mówi:
7 września 2013 na 18:30
Jeszcze 2 pytania:
1.W grudniu 2012 r. sejm uchwalił jednogłośnie (1 osoba wstrzymała się od głosu),że rok 2013 będzie Rokiem Osób Niepełnosprawnych.Czy chcąc to „uczcić” pozbawił opieki tysiące dorosłych niepełnosprawnych i skazał ich na wykluczenie z rodziny,czyli opiekę obcych osób,bądź Domy Pomocy Społecznej(na które 90% niepełnosprawnych nie stać)?
2.Czy żona,która ślubowała mężowi,że „będzie z nim na dobra i na złe” nie jest najbliższą i najodpowiedniejszą osobą,by opiekować się swoim niepełnosprawnym mężem?A ustawa o świadczeniach rodzinnych jej tego pozbawia.
|
|