Wykluczeni Opiekunowie FORUM OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, KTÓRYCH NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ORZECZONA ZOSTAŁA PO 18 ROKU ŻYCIA (TZW. DOROSŁYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH) - OPIEKUNÓW WYKLUCZONYCH PRZEZ RZĄD
Świetnie! Oby tak dalej. Już gdzieś pisano, że sądy są przychylne wykluczonym. Oby wszystkie sądy tak orzekały.
No tak, ale ten wyrok i te inne są nieprawomocne. Kiedy będą prawomocne? I czy to już oznacza wygraną skarżącego czy MOPS się odwoła i trzeba będzie dalej skarżyć, wyżej?
Ostatnio zmieniony przez wyczerpana dnia Śro 0:05, 11 Wrz 2013, w całości zmieniany 1 raz
Zgodnie z przepisami orzeczenie sądu staje się prawomocne, jeżeli nie przysługuje co do niego środek odwoławczy lub inny środek zaskarżenia.
Zasada dwuinstancyjności oznacza, że każda strona niezadowolona z wyniku sprawy ma prawo do odwołania się do sądu wyższej instancji. Innymi słowy zasada ta oznacza prawo do dwukrotnego rozpatrzenia sprawy przez niezależny i niezawisły sąd z tym jednakże, że w postępowaniu odwoławczym sprawa jest rozpoznawana w granicach zakreślonych przez wnoszącego skargę kasacyjną.
Zauważyc należy, ze w postępowaniu sądowoadministracyjnym skarga kasacyjna łączy funkcję ochrony interesu prawnego jednostki i funkcję ochrony interesu publicznego Prawo do drugiej instancji jest prawem podmiotowym i dlatego to strona sama decyduje czy skorzysta lub nie skorzysta z tego prawa.
Jeżeli SKO zatem nie skieruje skargi kasacyjnej to ośrodek musi wydać nową decyzję w oparciu na pismo SKO które będzie po wyroku WSA. Jeżeli SKO wniesie skargę kasacyjną trzeba czekać na wyrok NSA.
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach